Lastik basınç sensörü  artık birçok araçta bulunmaktadır. Bu teknoloji sayesinde lastik basınçlarını doğru şekilde kontrol edebilirsiniz. Lastik basınç sensörleri aracınızın lastik basınçları düşük seviyedeyse sizleri uyarmaktadır. 

Lastik basınç sensörlerinin uyarılarını dikkate almazsanız , lastik havaları düzensiz olacağından oluşabilecek sorunlar : 

  • Lastiklerde yol tutuş ve kayma sorunu
  • Lastiklerin düzensiz aşınması
  • Lastiklerden birinin ufak bir cisimle delinmiş olması ve bu nedenle ani patlamasını gelen uyarılar sayesinde önceden farkedebilirsiniz.

Lastik basınç sensörleri aracınızın hayati önemine sahip lastiklerin basınçlarını kontrol altında tutmanızı sağlar . Genellikle 2007 ve sonrası araçlarda bulunan lastik sensörlerinin arızalanması durumunda veya ömrünün bitmiş olması durumunda yeni sensör alınması gerekmektedir. Yeni lastik basınç sensörünün araca tanıtılması ve dikkatli montajı önemlidir. Araca tanıtılmadan takılan lastik basınç sensörleri uyarı vermeye devam edecek ve fayda sağlamayacaktır. Lastik basınç uyarısını silmek için o sensörün kodlanması gerekmektedir. Servisimizden yeni lastik basınç sensörü alabilirsiniz . Aldığınız sensörlerinin kodlamasını ve montajını yaparak size aracınız hazır şekilde teslim ediyoruz.