YENİ MICHELIN CROSSCLIMATE 2 | DÖRT MEVSİM

Tüm Mevsim Koşullarında Uzun Ömürlü Güvenlik

Michelin yenilenmiş Crossclimate 2 ile Dört mevsim yüksek yol tutunma ve güvenli sürüş

AŞINDIĞINDA
YOL TUTUŞ 90%

 

MÜKEMMEL KURU VE ISLAK FRENLEME PERFORMANSI

CrossClimate+ Lastikleriyle 4 mevsim konforun tadını çıkarın . Kış lastiği sertifikalı Crossclimate lastikleri sizlere 4 mevsim güvenli bir yol tutuş sağlıyor.

 

 

Kuru yollarda mükemmel yol tutuşu ve frenleme

Michelin Crossclimate lastikleri özel kauçuk yapısı ile kışın güçlü ve güvenli yol tutuşu sağlamaktadır. Özel bileşenleriyle yola daha güçlü tutunup karlı yollarda aracınızı kara saplanmaktan kurtarır ve nerdeyse bir kış lastiği kadar güven verir. Eğer aşırı karlı geçen kış iklimlerinin sahip olduğu şehirlerde yaşamıyorsanız sizin için en uygun lastik CrossClimatedir.

 

Son derece konforlu ve sessiz sürüş deneyimi

Michelin CrossClimate lastikleri özel 3D diş yapısıyla lastikler aşınsa bile ilk günkü performansı sürdürmeye devam etmektedir. Lastik aşındıkça altından çıkan daha geniş ince kanallar sayesinde lastiklerin yol tutuşu uzun kilometrelerden sonra bile aynı ilk günkü performansı devam ettiriyor.

Dört mevsim lastikleri ilk ortaya çıktıklarından beri imkansızı yapmaya çalıştılar – size kış lastiğine yakın kar çekişi, yaz lastiğine yakın kuru ve ıslak yol tutuşu ve ayrıca konforlu bir sürüş sağlar. Dört mevsim lastikleri piyasada kesinlikle yeri olmasına ve aslında diğer türlerden daha fazla satmasına rağmen, karlı koşullarda uygun bir kış lastiğinin veya kuru ve ıslak zeminde yaz lastiğinin yanına yaklaşamazlar.

Son zamanlarda, bazı üreticiler, daha iyi kar çekişi sağlamaya odaklanan mevcut tipin bir varyasyonu olan tüm hava koşullarına uygun lastikler üretmeye başladı. Ancak bu aynı zamanda kuru yol tutuşunu da kaybedeceğiniz anlamına geliyordu. Peki, tüm bunları tek bir üründe birleştirmeye çalışan bir ürün var ve tabii ki Michelin’den geliyor. Fransız lastik üreticisi, mümkün olanın sınırlarını zorlayan, sektördeki açık ara en yenilikçi firmadır.

İlginçtir ki, büyük başarı yakalayan Michelin CrossClimate 2 üçüncü neslinde – marka, birincisinin “+” geliştirilmiş bir modelini üretti. Yepyeni model, birçok cephede gelişiyor ve dört mevsim/her hava koşuluna uygun tarifi yepyeni bir düzeye taşıyor. Ancak rekabet durmadı ve kendine has mükemmel ürünler üretti.

Michelin CrossClimate 2 ile ilgili önemli olan, 3PMSF dereceli olması, yani karda M+S lastiklerinden daha iyi uzunlamasına çekiş sağlaması gerektiğidir. Spesifik olarak, lastik bu damgayı almak için bağımsız bir kuruluş tarafından test edilir, bu nedenle sahibine gerçek bir fayda sağlar.

Michelin CrossClimate 2’nin özellikleri nelerdir?

Michelin, en ayırt edici özelliği olan CrossClimate 2’de yeni nesil Termal Adaptif bileşenini kullandı. Lastiğe kuru ve ıslak yollarda iyi bir tutuş sağlar, ancak kışın çok yumuşak ve esnek kalır.

Bu arada, sırt tasarımı yönlü ve oldukça benzersiz. Karda ısırma kenarları sağlayan ve aynı zamanda kuru yollarda daha iyi bir tutuş sağlamak için birbirine bağlanan V Rampa pahlarına sahiptir.

Tuhaf bir şekilde, lastiğin çevresel olukları yok, ancak yönlü sırttaki dik açılar suda kızaklama direncini sağlıyor.

Sonuç olarak Michelin, yol gürültüsünü en aza indirmek için PIANO Gürültü Azaltma Ayarlama teknolojisini kullandı.

Bakım göstergeleri nelerdir?

Michelin, CrossClimate 2’de normal TWI’leri (diş aşınma göstergeleri) kullanır. Bunlar, lastik oluklarına girintili olarak oturan ve lastik sırtı minimuma indiğinde aynı hizada olan dar lastik çubuklardır.

.

Michelin Crossclimate 2 çok yakında satışta