Tüm yıl boyunca tek bir lastik takımı kullanarak her türlü hava koşuluna karşı hazır olun. Her türlü hava koşullarına uygun MICHELIN CrossClimate lastikleri, akıllıca kullanılmış bileşenler, V şeklindeki benzersiz sırt deseni ve daha performanslı kanallarla yaz ve kış lastiği teknolojisinin üstün özelliklerini bir arada sunuyor. Gerçekten de dört mevsime uygun bu lastik, kış koşullarında da aynı şekilde etkileyici bir performans sunabilen bir yaz lastiğidir. Ayrıca Michelin CrossClimate kış sertifikalı ilk yaz lastiğidir. Kış koşullarında gösterdiği mükemmel performansla kar tanesi ve üç dağ zirvesi işaretini almıştır.

Tüm hava koşullarına uygun MICHELIN CrossClimate lastikleri, emniyet ve uzun ömürlülük açısından Michelin yaz lastiklerinin ve kışın araba kullanırken oldukça önemli olan çekiş gücü ve frenleme açısından Michelin kış lastiklerinin avantajlarını bir arada sunar. Bu, yalnızca kış veya tüm hava koşullarına uygun lastiklerin kullanımına izin veren ülkeler için oldukça elverişli bir durumdur. Kış lastiği kullanımı yasalarca zorunlu tutulmayan ülkelerde de kışın yaz lastiğiyle yola çıkmanın emniyetli olmadığını göz önünde bulundurmalısınız. Kış lastikleri veya tüm hava koşullarına uygun lastikler takmak her zaman en doğru seçenektir.

Yeni bir lastik kategorisi
Tüm hava koşullarına uygun bu lastik tipi, ıslak zeminde ve kuru zeminde etkileyici bir frenleme özelliğine, uzun ömürlülüğe ve yakıt verimliliğine sahip olan yeni bir lastik kategorisidir. Bu, tüm hava koşullarına uygun lastiklerin en üstün kış lastiklerinin çekiş gücü ve frenleme özellikleriyle rekabet edebileceği anlamına gelmektedir. Aynı zamanda, düşük yuvarlanma direncine sahip yaz lastikleriyle de aynı sınıftadırlar.

Yılın herhangi bir zamanında tüm hava koşullarına uygun lastiklere geçebilirsiniz
Lastiğinizi değiştirmek için en önemli nedenlerden bazılarını sıralayacak olursak:

Yıl boyunca aynı lastik takımını kullanmak istiyorsunuz.
Kış aylarında sıcaklığın -5 derecenin altına düşmediği bölgelerde araç kullanıyorsunuz (daha düşük sıcaklıklarda kış lastiği kullanmalısınız).
İkinci bir kış/yaz lastiği takımı saklayacak ve takacak durumda değilsiniz.
Dört Mevsim Lastikler ve Tüm Hava Koşullarına Uygun Lastikler
Dört mevsim lastikler, kış aylarında da kullanılabilir. Diğer yandan, dört mevsim lastikler tüm hava koşullarına uygun lastiklerle aynı performansı göstermez. Öyleyse, tüm hava koşullarına uygun MICHELIN CrossClimate lastikleri dört mevsim lastiklerle nasıl kıyaslarız?

Dört Mevsim ve Tüm Hava Koşullarına Uygun Lastiklerin Kıyaslanması – Genel Bakış

Kuru zeminde daha iyi frenleme.
Islak zeminde daha iyi frenleme.
Islak zeminde daha iyi yol tutuşu.
Karlı havalarda daha yüksek çekiş gücü.
Daha iyi AB yakıt tüketimi puanı.
3 PMSF (Kar Tanesi ve 3 Dağ Zirvesi) işaretine sahip kış lastiği olarak onaylanan ilk yaz lastiği.
Ayrıca, genel Michelin performansının bilinen tüm avantajlarına sahiptir.

Dört Mevsim Lastikler – Genel Bakış

Lastiğin dört mevsim olması, yılın her mevsiminde aynı mükemmel performansı göstereceği anlamına gelmez. Bu, lastiğin elverişli olmadığı anlamına gelir. Karlı yolda hareket edebilmek ve karlı yolda yol tutuşu sağlamak aynı şeyler değildir.
Dört mevsim lastikler, beklenmedik hava koşullarının tümünde sürücünün ihtiyaçlarına cevap vermeyebilir.